Založ si blog

Výkladná skriňa demokracie sa opäť preleštila

Najvyšší súd USA zrušil pravidlo “ Miranda“, ktoré znamenalo, že polícia bola povinná poučiť obvineného o tom, že má právo nevypovedať, a že čokoľvek povie môže byť použité proti nemu, ako aj o práve zvoliť si obhajcu. Rozhodnutím sa sleduje väčšia ochrana polície pred civilnými žalobami osôb za to, že došlo k porušeniu ich občianskych práv.

Toto pravidlo bolo zavedené v policajnej praxi po rozhodnutí Najvyššieho súdu USA v kauze Miranda proti štátu Arizona v roku 1966. V tomto rozhodnutí súd uložil povinnosť prečítať podozrivému celý rad jeho práv, aby sa zachovalo pravidlo, že nikto nemôže byť nútený obviňovať sám seba.

Toto pravidlo sa súčasne stalo najviac „zľudoveným“ rozhodnutím Najvyššieho súdu USA, Američania ho poznajú naspamäť.

Teraz už môže byť proti obvinenému pred súdom použitý akýkoľvek rozhovor s ním aj bez poučenia o jeho právach, a to či už vypovedal dobrovoľne alebo z donútenia.

K tomu pridajme, že americký prezident využíva FBI na to, aby pátral po „ukradnutom“ denníku svojej dcéry, hoci riešenie takýchto prípadov nepatrí do právomoci federálnych agentov a títo vykonávajú domové prehliadky u novinárov a nerešpektujú právo (alebo povinnosť ?) novinárov chrániť svoje zdroje.

Potreba nasadiť agentov sa verejnosti javí pochopiteľnejšou, keď vyšiel najavo obsah denníka, z ktorého malo vyplynúť, že pán prezident sa sprchoval so svojou maloletou dcérou, ktorá sama to vnímala ako nevhodné sexuálne ladené správanie.

V tomto kontexte začíname už lepšie chápať aj nenápadné pokusy o legalizáciu pedofílie.

Ešteže je možné sa spoľahnúť, že Rusi zaútočia na nejaký civilný cieľ, alebo spáchajú iné hrozné zverstvo, ktoré odpúta pozornosť amerických médií od tejto háklivej témy.

Už aspoň vieme, kde sa naši politici inšpirujú. Nielen pri využívaní služieb NAKY a našich špeciálnych orgánov, ktoré ponúkajú širokú škálu špeciálnych služieb na zákazku.

Nuž, ale nemalo by nám to vadiť, pretože USA sú náš vzor demokracie, a keď je to v poriadku tam, tak to predsa nemôže byť problém ani na Slovensku.

Mimochodom už opäť začína demokratom hroziť, že Rusi sa pokúsia zasiahnuť do vnútorných záležitostí USA, čo by si USA ako vzorová demokracia nikdy žiadnemu štátu nedovolili urobiť. Lenže demokrati už majú informácie, že Rusi sa budú (opäť) snažiť ovplyvňovať voľby.

Tentokrát sa demokrati obávajú naozaj zbytočne.

Ak by Rusi chceli USA naozaj oslabiť, určite by voľby ovplyvnili v prospech demokratov, takže Bidenovci sa v podstate môžu spoľahnúť na podporu Kremľa.

Pretože kvalitnejšieho kandidáta na rozvrat USA nepostavil nik.

Hrubý domáci produkt c/a hrubé domáce šťastie

05.06.2022

Tento blog nechcem zahlcovať prevzatými definíciami, ktoré sú prístupné na internete. Obmedzím sa na prevzatie stručnej charakteristiky hrubého národného šťastia, o ktorom mnohí nepočuli až toľko : „Medzi 9 oblastí HNŠ patrí duševná pohoda, dobré zdravie, správne využitie času, vzdelanie, kultúrna rôznorodosť, dobrá vláda, vitalita komunity, ekologická [...]

Skutočný cieľ reformy justície na Slovensku ?

15.05.2022

Keď pri vypočutí nominantky súčasného prezidenta Joea Bidena na post sudkyne najvyššieho súdu USA, senátorka Marsha Blackburn z Tenesee položila kandidátke otázku “ Či vie povedať definíciu ženy“, sudkyňa Ketanji Brown Jackson jednoducho odpovedala : „Nie, nie som biológ.“ [...]

Policy of Truth – Politika Pravdy

01.05.2022

„Sloboda prejavu je „prasloboda“. Za extrémnych okolností, ak by nejaký režim v štáte zrušil takmer všetky práva a slobody, ale neuvážene by zachoval slobodu prejavu, existovala by šanca, že vďaka slobode prejavu si dotknutá populácia dokáže všetky práva a slobody vydobyť späť. Naopak, prezieravá totalita siahne v prvej vlne na slobodu prejavu s vedomím, [...]

Igor Matovič, Eduard Heger

Koalícia hľadá spôsob ako fungovať. Skrotí Heger Sulíka a Matoviča?

04.07.2022 06:55

Richard Sulík (SaS) aj Igor Matovič (OĽaNO) dostali do koalíciu do stavu, že musí zasiahnuť premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Zber odpadky Holíč

Holíčan dva roky čistil cestu. Bol to môj Everest, tvrdí

04.07.2022 05:50

Pri hraniciach s Českom sa váľali roky staré odpadky. Nikoho to netrápilo. Medzi Holíčom a Hodonínom sa nahromadilo 20 ton smetí.

Rusko, vojna na Ukrajine, Ukrajina

ONLINE: Kam sa pohnú Rusi? Pád mesta Lysyčansk im otvára Donbas

04.07.2022 05:45, aktualizované: 06:03

Ovládnutie mesta Lysyčansk je pre ruskú armádu dôležité, ale na Donbase je ešte viacero ďalších veľkých miest pod kontrolou Ukrajiny. Kam sa vojská pohnú?

010-HIMARS-in-Jordan-DVIDS

Prejde Západ na vojnovú výrobu, aby Ukrajine pomohol?

04.07.2022 05:20

Bez dodávok zbraní zo Západu by Ukrajina len ťažko čelila ruskej agresii. Do tohto úsilia sa výrazne zapojilo aj Slovensko.

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 27616x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie