Založ si blog

Globalisti stoja nad zákonom – rodí sa nová aristokracia ?

Top témou je tá, ktorá ňou mala byť. Pád rakety na územie Poľska, ako členského štátu NATO. Napriek tomu, alebo práve preto, sa tejto top téme v dnešnom blogu venovať nebudem. Iba podotknem, že od začiatku vojenského konfliktu mi behali zimomriavky po chrbte od vyhlásení poľských politikov, ktorí otvorene volali po zapojení sa NATO do vojnového konfliktu. Efekt, ktorý sa od pádu rakety na územie Poľska očakával, však môže byť presne opačný. Ľahko sa totiž vykrikuje, že chceme to alebo ono, keď si ani len nevieme predstaviť dôsledky toho, po čom voláme. V prípade Poľska a jeho občanov, je to vojna na ich území. A takáto realita môže viesť k viacerým zmenám nálad, najmä, ak sme sa pred možným vojnovým konfliktom sami celkom dobrovoľne vojensky a ekonomicky oslabili.

Do tohto kontextu musím pripomenúť vyhlásenie ministra vnútornej bezpečnosti USA Alejandra Mayorkasa pri jeho vypočúvaní pred kongresom “ Hypotetický výbuch jadrovej bomby na území Európy nebude mať priame následky pre zdravotný stav obyvateľstva USA.“

Pre mňa ako obyvateľa Európy toto vyhlásenie politika z USA hovorí za všetko.

Médiami v ostatnom čase prebehla ako riadená strela búrka okolo výroku vysokoškolského pedagóga, ktorý sa mal zastať myšlienky, že v manželstve môžu byť len muž a žena a títo tvoria rodinu. Niektorí študenti ho mali z tohto dôvodu obviniť z homofóbie.

O nízkej úrovni školstva a vzdelávania mladých ľudí na Slovensku sa toho roky písalo a píše mnoho. Úroveň vzdelávania sa tým nezvyšuje, žneme ovocie, aj vo forme neuveriteľných reakcií, nielen študentov, médií a politikov.

V prvom rade treba pripomenúť „neznalosť zákona neospravedlňuje“, toto stále platí aj v našom (ešte našom?) štáte. Ale súčasne platí aj to, že pre znalosť zákonov medzi občanmi, obyvateľmi a mladými ľuďmi nerobíme takmer nič, alebo veľmi málo.

Pri čítaní článku 12 Ústavy Slovenskej republiky, v zbierke zákonov zverejnenej pod číslom 460/1992 Zb., ktorý citujem v úplnom znení, ktorý je uvedený podnadpisom „Základné práva a slobody“ premýšľajte nad tým, či sa vám v ňom zdá niečo nezrozumiteľné. Nech sa páči :

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

(3) Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.

Aký tu teda máme problém, keď máme v ústave takto zakotvené základné ľudské práva a slobody ?

V piatom odd. Ústavy, od článku 35 nájdeme hospodárske, sociálne a kultúrne práva, ktoré nám Ústava garantuje. Článok 41 odsek 1 znie :

(1) Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.

Ako si máme vysvetľovať útoky verejnosti na tých, ktorí citujú našu vlastnú Ústavu ?

V slovenskom právnom poriadku máme aj zákon číslo 36/2005 Z. z. , ktorý sa stručne označuje ako “ zákon o rodine“, a s ktorým denno-denne narábajú desiatky sudcov, advokátov, úradníkov na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny a mnohí ďalší.

Začítajte sa do jeho úvodných článkov I až 3, citujem v plnom znení :

článok 1)

Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Manžel a manželka sú si rovní v právach a povinnostiach. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí.

Článok 2)

Rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti. Spoločnosť všetky formy rodiny všestranne chráni.

Článok 3)

Rodičovstvo je spoločnosťou mimoriadne uznávaným poslaním ženy a muža. Spoločnosť uznáva, že pre všestranný a harmonický vývin dieťaťa je najvhodnejšie stabilné prostredie rodiny tvorenej otcom a matkou dieťaťa. Spoločnosť poskytuje rodičovstvu nielen svoju ochranu, ale aj potrebnú starostlivosť, najmä hmotnou podporou rodičov a pomocou pri výkone rodičovských práv a povinností.

Chápete, čo to znamená ? Znamená to, že žijeme v štáte, v ktorom, keď máte tú drzosť, že citujete platné zákony, ktorých neznalosť vás mimochodom neospravedlňuje, ste za to prenasledovaní a zvolávate na seba búrkové mediálne mračná a plno nenávisti.

A čo tí, ktorí musia tieto zákony denno-denne aplikovať v praxi ? Vyhlásime ich za extrémistov ?

Takže nie tí, ktorí zákon nepoznajú a otvorene vyhlasujú veci, ktoré sú v jednoznačnom rozpore so znením zákona a ústavy Slovenska sú tí zlí, ale terčom nenávisti sú tí, ktorí na zákon a jeho znenie poukazujú.

A toto má byť definícia právneho štátu a štátu, ktorý splnil vznešené kritériá a vysoko nastavenú latku demokratických štandardov na vstup do EÚ.

Lenže teraz už žiadne takéto štandardy neplatia, platí nový štandard. Agenda prívržencov globalizácie je postavená nad akýkoľvek zákon. A poslušní politici sú beztrestní. Nemusia robiť nič iné, len pretláčať tú správnu agendu a sú a budú nedotknuteľní. Vojna, chudoba, migrácia.

V Kanade takýto politik zažiaril presadením zákona o umožnení eutanázie chudobným. Skvelé a veľmi humánne.

Stačí vás pripraviť o živobytie, slobodne za vás vyhlásiť, že si kvôli extrémnej chudobe neprajete ďalej žiť. A ste popravení. Na základe zákona. Neviem ako vám, ale mne to pripomína zákony tretej ríše.

P.S. Po krachu burzy s kryptomenou a korupčnom škandále okolo finančných prostriedkov, ktoré namiesto podpory Ukrajine slúžili na financovanie predvolebnej kampane demokratov, sú titulky o stíhaní kohokoľvek za korupčný škandál mimoriadne trápne. Popri tomto škandále z výkladnej skrine demokracie, bledne nielen slovo škandál (napríklad najnovší ohľadne zadržaného kandidáta v komunálnych voľbách), ale aj slovo korupčný.

Alebo sa tým, aké malé ryby vieme za korupciu stíhať potvrdzujú výroky klasikov “ Quod licet Iovi, non licet bovi“ ( čo je dovolené bohovi nie je dovolené volovi) alebo „Sacrilegia minuta puniuntur, magna in triumphis feruntur“( malé svätokrádeže sa trestajú, veľké sa triumfálne oslavujú).

Zdá sa, že o tom, čo je skutočná korupcia, sme v našich končinách ešte nechyrovali a naši politici sa naozaj majú čo učiť od svojich vzorov za veľkou mlákou. Ale o to sa neobávam, v praxi vidíme, že v tejto oblasti máme mimoriadne talentovaných študentov, tu plagiátori nehrozia.

Z dažďa pod odkvap ?

25.04.2024

Ešte pár slov k súdnej rade. Za mňa principiálne najpádnejší dôvod na odvolanie jej člena a už odvolaného predsedu je fakt, že bol ideovým otcom myšlienky legislatívnej zmeny, podľa ktorej je možné člena súdnej rady počas jeho mandátu odvolať kedykoľvek aj bez uvedenia dôvodu. Človek, ktorý bol schopný navrhnúť a presadiť takúto zmenu zákona ako politický [...]

Vás toto presvedčilo ?

24.04.2024

Súdna rada prijala dňa 17.4.2024 na svojom zasadnutí Uznesenie číslo 136/2024, ktorým v reakcii na tlačovú konferenciu predsedu vlády Slovenskej republiky a ministra spravodlivosti Slovenskej republiky konanú dňa 4. apríla 2024 https://www.youtube.com/watch?v=le-y7OangIg a súčasne aj na podklade iných verejných vyjadrení predstaviteľov výkonnej a zákonodarnej moci v tomto ako [...]

Cirkusanti

20.03.2024

Namiesto rešpektu k právu, jarmočné divadlá. Včerajšia tlačová konferencia prokurátorov špeciálnej prokuratúry potvrdila správnosť rozhodnutia o zrušení tohto spolitizovaného chápadla generálnej prokuratúry a aj správnosť rozhodnutia ústavného súdu, ktorý v tejto časti nepovažuje legislatívne aktivity za protiústavné. Znova ukázali hrubú neúctu k právnemu [...]

Pápež František

Za uzdravenie Fica sa modlí aj pápež, poslal list Čaputovej

17.05.2024 21:49

Pápež František zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke Zuzane Čaputovej.

Robert Kaliňák, odkaz

Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

17.05.2024 19:11

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

kosovo nato

Baerbocková: Kosovo patrí do Rady Európy. Srbsko v takom prípade hrozí odchodom

17.05.2024 18:25

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v piatok vyzvala lídrov Kosova, aby čo najskoršie splnili podmienky na prijatie do Rady Európy.

Izrael, Haag

Izrael v Haagu: Vojna v Gaze je tragická, nejde však o genocídu

17.05.2024 16:44

Izrael tak reagoval na tvrdenia Juhoafrickej republiky, ktorá ešte v decembri podala MSD sťažnosť voči Izraelu za údajnú genocídu.

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 232883x
Priemerná čítanosť článkov: 2559x

Autor blogu

Kategórie