Založ si blog

Za Päťstovku k válovu

Napriek tomu, že sa o tom málo hovorí, jedným z výdobytkov zmeny režimu po roku 1989, bolo demokratické právo účasti na slobodných voľbách. Toto právo v sebe zahŕňalo aj právo neúčasti. Pozrite si štatistiky volebnej účasti v predchádzajúcom režime. Bola vtedy účasť na voľbách slobodná?

Právo, sloboda a demokracia sú niektorými politikmi chápané podobne, ako nápis „IN GOD WE TRUST “ ( „Veríme v Boha“) na amerických bankovkách. Celému svetu dáva tento štát jednoznačne najavo, čo je jeho božstvom, ktorého z celej sily uctieva. Sú to peniaze a na ich oltár sú ochotní prinášať akékoľvek obete.

Podobne si niektorí politici myslia, že peniaze sú jedinou cestou, ktorou dosiahnu demokratické hodnoty.

O Slovanoch som v poslednej dobe kdesi čítala hodnotenie ich naturelu, že viac ako iné národy milujú slobodu, a sú kvôli nej schopní radšej umrieť.

Kresťania, by mali byť ochotní radšej umrieť, než by uctievali iné než pravého Boha. A tým božstvom nie sú peniaze. Pre peniaze a tučné zisky nechávajú farma firmy zomierať ľudí, vytvárajú v nich rôzne závislosti a namiesto vyliečenia sa snažia dosiahnuť stav, aby ste sa museli permanentne liečiť, čím im generujete zisk.

Pre väčšie zisky podporujú a korumpujú zbrojárske firmy politikov, ktorí uctievajú rovnaké božstvo a vedú politiky smrti. Roznecujú vojny, nešťastia a utrpenie ľudí po celom svete. Myslia si, že sú za nepriestrelnou stenou, kde ich dôsledky zločinného konania nedostihnú a budú len bohatnúť. To si zločinci myslia vždy. Všetci dúfajú, že zostanú bez trestu.

To, že víťaz volieb v roku 2020 vôbec nechápe čo je demokracia a vôbec nie je štátnikom a je úplne nespôsobilý riadiť verejné veci a štát, sa pre tých, ktorí si to pred voľbami nevšimli, stalo zjavným už krátko po voľbách. Keď nedemokratickou čižmou pošliapal povinnosti poslancov riadiť sa pri výkone svojho mandátu výlučne svojím svedomím. Zaradení v husom rade podpisovali zmluvu s ( kým vlastne ?), ktorou sa vopred pred očami všetkých voličov a celej verejnosti vzdali toho, kvôli čomu boli občanmi zvolení. Svojho poslaneckého svedomia a povinnosti konať v záujme voličov, a nie toho, kto ich dostal na kandidátku.

Potom to už išlo veľmi strmo od desiatich k piatim. Ich vláda a parlament sú od začiatku šialenou jazdou a točením v čertovom kolese.

Nedemokraticky zmýšľajúca myseľ pochopila, že na volebnom víťazstve vie pekne zarobiť a financovať z peňazí určených na prácu politických strán v prospech štátu a jeho občanov, svoje vlastné blaho. Nedemokraticky zmýšľajúca myseľ nemá vo svojej strane ľudí, ktorí dokázali, že sú schopnými lídrami, ale tých, ktoré si jeho veličenstvo milostivo vyvolilo a platí z našich daní, aby poslušne plnili jeho rozkazy.

Nemôžeme sa čudovať, že takáto myseľ je schopná vyprodukovať ďalšie „demokratické“ myšlienky, napríklad platiť voličom za účasť vo voľbách. Naše dane nie sú určené na takéto veci. Platia ich všetci, aj tí, ktorí sa volieb zúčastňujú, ale aj tí ktorí využívajú právo, a volieb sa zúčastniť nechcú. Lenže nedemokratická myseľ od začiatku ukazuje, že jej nie je cudzia segregácia, diskriminácia a kriminalizovanie občanov. Za všetky nápady si pripomeňme platenie seniorom za to, že sa dajú zaočkovať a v tejto súvislosti pouvažujme na tým, aké informácie od vtedy vyšli najavo o zdravotnej (ne)závadnosti vakcín.

Nedemokratická myseľ nerešpektuje, že voľby sú tajné.

Namiesto toho, aby predviedli, že sú schopní vládnuť, zakrývajú svoju neschopnosť úbohým pokusom o skorumpovanie tých, ktorí ich majú opäť dotlačiť k válovom, a k tomu, aby „vyžrali“ výsledky práce všetkých ľudí. A nakoniec nás poslali na smrť za cudzie záujmy.

Lebo bez účasti na voľbách, sa nevedia tváriť, že moc po ktorej bažia o to viac, čím menej sú na jej výkon pripravení, získali plným právom. Nezískali. A neúčasť mnohých voličov vo voľbách je vyjadrením ich názoru na kvalitu vládnutia, akú politici predvádzajú. Mnohí majú predstavu o inej, lepšej vláde, ktorú podporujú a chcú podporovať.

Bez hlasu vhodeného do urny by tejto nedemokratickej partii zostávalo už len uchopenie moci zneužitím sily. Ale ak sa to dá od niektorej vlády a ju podporujúceho parlamentu a prezidenta očakávať tak, je to práve táto.

P.S. Alebo je to snaha zlegalizovať to, čo robili už aj pred predchádzajúcimi voľbami ? A kedy dostaneme odpoveď na to, či nezískali podporu na základe videí, ktorých obsah nebol založený na pravde ?

Mienkotvorné médiá alebo výroba morálnych invalidov ?

29.05.2024

Ozbrojený útok na premiéra Slovenskej republiky dňa 15.5.2024 v Handlovej rozpútal na verejnosti a v médiách vášnivé diskusie, ktoré môžeme zjednodušene zahrnúť pod kolónku “ Kto za to môže ?“. Na začiatok úvahy sa ešte raz bližšie prizrime, ako k útoku došlo. Na verejnosti, za bieleho dňa, nečakane, bez varovania a na neozbrojeného človeka. Súčasne na [...]

Kvôli postu šéfa súdnej rady sa vraždí ?

24.05.2024

Rozhovor redaktorky HN s novou predsedníčkou súdnej rady JUDr. Marcelou Kosovou ma takpovediac nakopol a nemôžem nenapísať pár riadkov k ďalšej obľúbenej politicko-mediálnej mantre „nízka dôveryhodnosť justície.“https://www.youtube.com/watch?v=bYAaK6lKaas Celý svoj profesionálny život, od skončenia vysokoškolských štúdií sa pohybujem v prostredí práva a ako [...]

Živení nenávisťou

23.05.2024

Vôbec mi nevadí, že sa na verejnosť dostala nahrávka z rozhovoru so strelcom po streľbe. Patrím k tým, ktorí napísali veľa blogov na tému únikov z vyšetrovacích spisov. Kritizovala som médiá, ale aj orgány činné v trestnom konaní, ktoré jednak na únikoch spolupracovali a jednak voči ich páchateľom nijako nezakročili. Výhovorky, prečo sa to nedá, svedčia len o [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 243459x
Priemerná čítanosť článkov: 2590x

Autor blogu

Kategórie