Založ si blog

Kto všetko bude ovplyvňovať voľby na Slovensku ?

Na to sa dá len ťažko odpovedať. Jednu vec si trúfnem v rámci predvolebných prieskumov odhadnúť na základe predošlých rokov. Najmenej ich bude ovplyvňovať zdravý rozum.

Bývalý minister obrany pred pár dňami oznámil „Keď tu niekto chce manipulovať voľby, chce to Rusko a používa na to svojich trójskych koňov, vrátane politickej strany Smer-SD”. Podľa neho o tom dostali spravodajskú informáciu najvyšší ústavní činitelia. ( Inak, ak už uvažujeme o trójskych koňoch, najlepším ruským trójskym koňom bolo účinkovanie vlády, ktorá pre občanov neurobila nič, iba ich uráža a pôsobenie prezidentky, a samozrejme médií, ktoré nehorázne klamú a prikrývajú všetky ich prešľapy. Rusi nepotrebujú minúť ani rubeľ, aby proamerické figúrky na šachovnici, dostali šach-mat. Či je ambasáda hrdá na výkony svojich slovenských „partnerov“ sa dá posúdiť len ťažko, keď v médiách vidíme, ako sa ich prezident, „najmocnejší muž planéty“ ako ho radi označujú, veselo kopŕca takmer na každej akcii.)

Hra na zlé Rusko, ktoré ovplyvňuje voľby je mimoriadne obľúbenou zábavou najmä v USA, pred ktorými je bývalý minister ako aj mnohí významní ústavní činitelia na Slovensku v hlbokom predklone. Prečo by na Slovensku nemohlo zafungovať to, čo si mysleli, že im bude fungovať za veľkou mlákou.

Zájdime do nedávnej histórie, určite si ešte spomínate na titulky, ktorými nás zabávali na túto tému médiá :

Rusko zasahuje do volebnej kampane v prospech Trumpa, tvrdia americké tajné služby | Aktuality.sk z 21.2.2020 Senátny výbor v USA potvrdil, že sa Rusko snažilo ovplyvniť voľby – Svet – Správy – Pravda z 17.5.2018 Rusko zasahuje do volebnej kampane v prospech Trumpa, tvrdia tajné služby USA | Topky.sk z 21.2.2020 Rusi sľubujú, že nebudú zasahovať do volieb v USA | TREND

Trump: Obávam sa, že Rusi budú zasahovať do volieb v prospech demokratov – Svet SME

The truth about Russia, Trump and the 2016 election – The Washington Post

A tému údajného ovplyvňovania volieb v prospech Trumpa a údajného vyšetrovania zo strany FBI roztáčajú aj v súčasnosti, uberá sa však možno nie celkom žiadúcim smerom. Objavujú sa svedkovia, že nápad rozšíriť obvinenia o prepojení Trumpa s ruskými bankami, sa zrodil v hlave Hillary Clinton. Obdobne sa asi zrodil v inej demokratickej hlavičke geniálny nápad, že notebook Huntera Bidena, prezidentovho syna, ktorý obsahuje dôkazy o jeho závažnej trestnej činnosti, je kremeľskou propagandou. Smola pre neho, že nebol. Hillary Clinton approved dissemination of Trump-Russian bank allegations to media, campaign manager testifies | Fox News

Vykresliť Rusko ako najväčšieho strašiaka sa hodí. Neveľmi kreatívnym politikom slúži ako paraván, za ktorý aspoň narýchlo ukryjú rôzne nepríjemné odhalenia. Aj keď len do času, kým to neprekryjú iným „škandálom“ dúfajúc, že občania zabudnú. A keď nezabudnú, siahnu po osvedčenom whataboutizme, ktorý odkukali, ako inak, od zlých Rusov.

Keďže naši súčasní pravoverní súdruhovia verne kopírujú svoje vzory z USA, mala by sa strana Smer poučiť z predvolebnej kampane Donalda Trumpa, ako aj z toho, čo nasledovalo po rozšírení naratívu o podpore Ruska Trumpovi v prezidentských voľbách. Niekoľko rokov trvajúce vyšetrovania a preverovania, ktoré okrem dôkazov o politickom zneužívaní CIA a FBI zo strany demokratov, nepriniesli takmer nič. A už vôbec nič nové pod slnkom.

Riadiť sa zásadou „zlodej kričí, chyťte zlodeja“ sa stalo charakteristickým znakom americkej „demokracie“ a zahraničnej politiky. To, že Rusko, ako aj každá krajina (okrem Slovenska) má svoje vlastné geopolitické záujmy, je pochopiteľné a samozrejmé.

Ale zatiaľ čo často veľmi hrubé zasahovanie USA do volieb a vnútorných záležitostí štátov, takmer všade vo svete, je v poriadku, lebo USA tak vyvážajú demokratické hodnoty ( a domov dovážajú lacné suroviny a výrobky z „demokraciou“ ovládnutých krajín) a chránia svetový neporiadok, ak by si čosi podobné dovoľoval ktokoľvek iný, to je vážny problém a hrozba pre celé ľudstvo.

Zatiaľ čo slovenská verejnosť zatiaľ vidí takmer na dennej báze nespočetne veľa dôkazov o zasahovaní USA do našich vnútorných záležitostí, ako aj o dolároch, ktoré prúdia do vrecka našich popredných lídrov a mienkotvorcov, obvinenia pána bývalého ministra, ktorého pravdovravnosť sa medzi Slovákmi stala legendárnou, predbežne neboli potvrdené. Prirodzene, ide o dôverné informácie, a preto je dosť prekvapivé, že ich takto veselo verejne rozhlasuje. Podobne, ako rozhlasoval, že S 300 na Ukrajinu nepôjde. Nepochybujem, že dôkazy o peniazoch z Moskvy nás ohúria rovnako, ako právna analýza na podporu darovania lietajúceho kovošrotu na Ukrajinu.

Mimochodom poľský premiér sa o poľských Migoch, ktoré dali Ukrajine vyjadril, že to boli dobré lietadlá a našťastie pre nás, keďže Poľsko má chrániť aj náš vzdušný priestor, F16 Ukrajine odovzdať nemôžu. Že by mali zrazu taký čudný pocit, že ich možno budú aj sami potrebovať ? Ale za to vyzývajú všetkých ostatných, aby F16 Ukrajine dali. Škoda, že ich nemá Slovensko, my by sme dali aj posledné gate a netrápilo by nás, že zostaneme dokonale odzbrojení. Teda holí a bosí.

Čo nás tu len čaká ? Jedni bežia do EU a do NATO prosíkať o pomoc pri voľbách a žiadať ochranu EU a NATO ( vojakov, či policajtov, či mierové zbory, aby nás pomasírovali ako Srbov v Kosove ?) pred najväčšou hybridnou hrozbou, ktorou je na Slovensku poukázanie na neschopnosť súčasných lídrov a štátnych úradníkov zo strany opozičných politikov, občanov a alternatívnych médií, a najväčšou hrozbou našej demokracie je hovorenie pravdy, ktorú neschválil admin policajného FB.

Druhej partii majú posielať peniaze z Moskvy, aby vyhrali voľby, ale ak to bude zase len 500,-€ ako pri ostatnom prípade odhaleného ruského agenta, veľa predvolebnej muziky z toho smeráci nezahrajú.

Jedným ide o to, aby sme boli čoraz viac vťahovaní do vojny, na ktorej vojenskopriemyselný komplex v skrachovaných USA kráľovsky zarába. Pentagon si posťažoval, a niektorí komentátori poukázali na to, že zbrane sa Pentagonu predávajú až s neuveriteľným 4000 násobným navýšením ceny ! Nuž ale nech chudákov Američanov úplne zderú z kože, veď aj tak sa tam nudia a krátia si čas hromadnými streľbami, lúpením v obchodoch a počítaním rôznych pohlaví, ktoré im tam vyrástli ako huby po daždi (že by rádioaktívnom?).

Druhí zase chcú ovplyvniť naše voľby preto, aby sme zbrane ich nepriateľom na bojisko nedodávali. Tak si vyberte.

Inak, Nemci už trochu dávnejšie riešili dilemu, či sa dodávka zbraní Ukrajine považuje za účasť vo vojnovom konflikte. V Bundestagu ju pre seba vyriešili tak, že nie, ale keby cvičili na území Nemecka vojakov a posielali ich na Ukrajinu, to by už bola priama účasť na vojnovom konflikte. Ešte že my tu na Slovensku ich necvičíme a na Ukrajinu neposielame, či ?

Predstava, že takmer úplne odzbrojená krajina s 5 miliónmi obyvateľov, sa pechorí do otvorenej vojny s jadrovou veľmocou, ktorá je rozlohou najväčším štátom sveta a má cca 150 miliónov obyvateľov, vyzerá ako sen človeka zrelého na akútnu hospitalizáciu na uzavretom oddelení psychiatrickej liečebne. Alebo človeka, ktorému by mal byť uložený doživotný trest odňatia slobody.

Ale v jednom si môžeme byť istí. Tí čo volajú po zbrojení a po vojne sa v nej nechystajú bojovať, ale na nej zarábať. Za ich „hodnoty“ a ciele budú zomierať tí, ktorí nemajú nárok ani na takú demokratickú hodnotu, akou je holý život a život v mieri.

O tom, či na Slovensku ostane zachovaná sloboda, ľudské práva a pluralita médií a slobodná súťaž politických strán, rozhodne prístup tých, ktorým je zverený dozor nad ich ochranou. Za všetky príklady môžeme spomenúť prokuratúru.

Aby naša opozícia nedopadla tak, ako v nešťastnom Moldavsku, ktoré má tiež mimoriadny geopolitický a strategický význam vo vojnovom konflikte Ukrajiny (NATO) a Ruska. Podľa lídra opozície, ktorý ako proruský agent bol zaradený na sankčný zoznam EU, je takmer 80 opozičných politikov pozatváraných, slobodné médiá fakticky nejestvujú a záujem politikov o občanov je na poslednom mieste. Ale to je určite len prokremeľská propaganda a verchuška, ktorá sa zabáva v zámku Mimi, je výkvetom západnej civilizácie. Ukážkou toho najlepšieho, čo aktuálne dokázala táto vyspelá civilizácia vyprodukovať.

Postaviť sa verejne na obhajobu pravdy si vždy vyžadovalo statočnosť a silný charakter

17.09.2023

Nároky, ktoré kladie každodenná prax na čas a energiu advokáta, mu neumožňujú, aby hĺbal na tak komerčne nezaujímavou právnou úpravou, akou je zákon o advokácii a advokátsky poriadok, ako advokátmi prijatý etický kódex výkonu ich povolania. Keby mali advokáti čas, zistili by, že podľa Preambuly Advokátskeho poriadku svojou prácou majú plniť takéto spoločenské [...]

Výzva komisárovi pre deti, aby venoval pozornosť porušovaniu práv detí v trestných konaniach vedených proti ich rodičom a blízkym príbuzným !!!

15.09.2023

7.9. 2023 bola na stránke nadácie Zastavme korupciu publikovaná nasledovná výzva “ V mene mimovládnych organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ochrane ľudských a detských práv, zdravotne znevýhodneným deťom, transparentnosti vo verejnom živote, či konkrétnej pomoci deťom a mladým ľuďom v kríze, Vás, pán Mikloško, vyzývame, aby ste odstúpili [...]

Vyoraná myš

06.09.2023

Presne tak sa tvária pravoverní politici a novinári mainstreamových médií, keď sú konfrontovaní so znením zákonov a nestihnú zakryť šok z toho, že by sa mohli vzťahovať aj na nich. Pre názov tohto blogu ma inšpirovala mimika a správanie novinárskeho esa, ktoré bolo konfrontované s tým, že by jeho nová kniha z edície „lebofico“, mohla byť porušením [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Šéf britskej armády: Ruská obrana je silnejšia, než sme očakávali

29.09.2023 05:50

Šéf britskej armády naznačil, že treba "upraviť" očakávania, čo môže Kyjev dosiahnuť v krátkom čase, keďže protiofenzíva nepriniesla rozhodujúci prielom.

MiG-29-2

Oplatí sa nám podpora Ukrajiny? Emócie bokom, analytici sa pozreli na čísla

29.09.2023 05:00

Ukončenie vojny v číslach: Výhra Ruska by pre Slovensko znamenalo takmer iste bankrot. Výhra Ukrajiny rozvoj.

na lane

mReportér zachytil odvážny výstup na skalkách v Demänovskej doline

29.09.2023 05:00

Lezci si v krásnom horskom prostredí prídu na svoje.

magna, obete, deti, vojna na ukrajine, rok vojny na ukrajine

Tri scenáre vývoja: Koľko nás stojí vojna na Ukrajine a koľko by nás stálo ruské víťazstvo

29.09.2023 03:00

Ak by Rusko Ukrajinu porazilo alebo by sa tamojšia vojna zmenila na zamrznutý konflikt, stálo by to Slovensko mnohonásobne viac. Vyplýva to z analýzy mimovládnej organizácie GLOBSEC.

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 153869x
Priemerná čítanosť článkov: 2263x

Autor blogu

Kategórie