Založ si blog

Neklamte, netárajte a dodržiavajte zákony !

Vážení politici a novinári !

Neklamte, netárajte a dodržiavajte zákony ! A nebudete musieť bojovať o dôveru občanov. To je všetko. Zdanlivo jednoduchá úloha, ale, ako vidíme, nesplniteľná.

Milí občania, nepotrebujeme sa naháňať za „statočnými a čestnými politikmi“, ak budeme statočnou a čestnou spoločnosťou.

Jediné, čo potrebujeme sú úradníci, policajti, sudcovia a prokurátori, a občania, ktorí si ctia zákon, vážia si poslanie, ktoré v spoločnosti plnia. Potom by sa nemohlo stať, aby nám tu vládli skorumpovaní politici, ktorí nás nielenže cynicky okrádajú, ale ohrozujú aj naše zdravie a bezpečnosť.

Lebo by boli za porušovanie zákonov braní na zodpovednosť políciou, prokuratúrou a súdmi, ktorí nerobia politiku, ale ju kultivujú tým, že stanovia a udržiavajú pevné mantinely, v ktorých sa politici smú pohybovať.

Ak sme boli dlhé roky svedkami toho, že tí, čo mali nezákonnosti mocných postihovať, diskrétne odvracali zrak, teraz vidíme ešte desivejší obraz. Nezákonnosť páchanú mocnými označujú za zákon. Ako sme mali možnosť vypočuť si z úst vládnych poslancov v parlamente, Slovensko konečne vykročilo na cestu k právnemu štátu. Nevedno o akom štáte hovorili, keď poukazovali na to, ako sa o občanov starajú a aké skvelé výsledky dosiahli.

Demokracia v ich ponímaní znamená, že kritika mocných sa zmenila na šírenie dezinformácií a v mene boja proti šíreniu nepravdivých informácií sa zavádza cenzúra.

Elon Musk sľúbil, že ako nový majiteľ Twitteru sprístupní informácie o tom, ako demokrati zneužívali svoju moc a umlčiavali politických protivníkov blokovaním stránok, ktoré zverejňovali nepríjemné informácie, napríklad o synovi prezidenta Bidena.

Svetlo sveta uzrela informácia, že demokrati doručili Twitteru zoznam stránok, ktoré majú byť zablokované a umlčané. Pričom k zablokovaniu došlo bez toho, že by blokované stránky porušili akékoľvek pravidlá. Vyhrali by bez týchto opatrení voľby ? Sotva. Asi nikoho neprekvapí, keď skúsení priatelia z USA na požiadavku slovenských demokratických politikov, zablokovali stránky ich slovenských kritikov. Lebo kritika mocných sa už najnovšie nazýva šírením hoaxov a konšpiračných teórií.

Ale podľa niektorých poslancov, aj tých, ktorí chcú odvolať vládu, sme sa konečne vydali dobrým smerom.

Pani prezidentka sa ani netvári, že ako politička musí zniesť väčšiu mieru kritiky, naopak, jej vyjadrenia na verejnosti vyzerajú akoby volala nielen po obnovení trestu za urážku majestátu, ale po úplnom umlčaní kritikov. Stelesnená bohyňa slobody a demokracie. Ale aj v jej prípade sa plní, že doma niekto nie je prorokom, a o to horlivejšie jej demokratické účinkovanie oceňujú v cudzine.

Ale ak máme ako občania prijať, že toto je dobrý smer, ktorým sa Slovensko vybralo, týmto dobrým smerom je definitívne nastolenie policajného štátu, s politickou políciou, prenasledovaním občanov za ich názor a šírením strachu.

Prepustenie redaktorov RTVS, ktorej všetci platíme koncesionárske poplatky za to, aby prinášala objektívne spravodajstvo, je obyčajným porušením viacerých platných zákonov. A z tohto pohľadu je podľa mňa neplatné. A je ukážkou toho, ako sa prejavuje demokracia v praxi súčasnej vlády.

Rovnako ako aj povýšenie policajtov, ktorých pracovnou metódou je vytýčenie cieľa, a následné prispôsobenie prostriedkov na jeho dosiahnutie, bez ohľadu na to, čo je zákonom dovolené. Je to signál, že podmienkou úspešného kariérneho rastu je ochota slúžiť aktuálnej politickej moci.

Ale neboli práve obavy z takéhoto nastavenia silových zložiek štátu dôvodom nespokojnosti spoločnosti, ktorú súčasní mocní využili ako výťah, ktorí ich vyviezol na najvyššie poschodia moci ?

To, že je obrovský rozdiel medzi tými, ktorí vládli v minulosti, a tými, ktorí sú pri korytách teraz, vidí každý.

Zatiaľ čo snahy politicky vplývať na silové zložky štátu sa v minulosti viac, či menej šikovne, zastierali, dnes sú otvorenou politickou líniou.

Zatiaľ čo sa orgánom činným v trestnom konaní a investigatívnym žurnalistom nepodarilo zadovážiť žiadne relevantné dôkazy o megakorupčných škandáloch lídrov nenávidenej strany SMER, hoci ich zbierali a písali o nich 12 rokov, za 2 roky sa im podarilo zanechať desiatky dôkazov o vlastnej závažnej trestnej činnosti, ktorej sa dopúšťajú sledujúc vznešené ciele ochrany našej demokratickej spoločnosti pred nedemokratickými silami.

Nuž, vidíme orwelovské vyhlásenie – mier je vojna, v praxi.

Vyjadrené aj slovami poslanca SaS “ Každý nevinný človek chce ísť pred súd, a každý vinný chce § 363!“

Lenže tí, čo zažili skutočnú vojnu, si s ňou mier nikdy nezmýlia. Ani tí, ktorí zažili, že boli nespravodlivo obvinení a sú presvedčení o svojej nevine, netúžili potom, aby boli ešte aj obžalovaní a postavení pred súd !

Poslanci SaS snívajú o štáte, v ktorom má byť túžbou nevinných, stáť pred súdom, ako obžalovaní. Prezidentka sníva o štáte, v ktorom sa ľudia nebudú báť umierať.

Lenže v tomto sú, napriek krátkemu času ich vládnutia, mimoriadne úspešní. Lebo v tomto štáte sa ľudia už neboja umierať, boja sa žiť. Boja sa slobodne myslieť a tvoriť.

Jeden poslanec vystúpil v rozprave, obviniac generálneho prokurátora, že cez § 363 Trestného poriadku chráni obžalovaných. Toto je ukážkou toho, že sloboda prejavu sa využíva na to, aby ľuďom ukázali, akí nevzdelaní môžu obsadiť najzodpovednejšie a najnáročnejšie posty v štáte.

Obžalovanými sa totiž, vážení občania stanete až potom, keď je na vás podaná obžaloba na súd, čo má byť vytúženým cieľom všetkých nevinných občanov Slovenska . A v tomto štádiu už generálny prokurátor po § 363 Trestného poriadku nesiahne, nakoľko podaním obžaloby sa končí tzv. prípravné konanie, a pokiaľ sa máme držať toho, že § 363 nasleduje po podnapise “ zrušenie právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní“, obžalovaných sa netýka.

A ak platí zákon, týkať sa ich nebude ani potom, keď to navzdory zneniu zákona deklamuje poslanec v parlamente.

Súčasne sa ako advokáti tešíme na zverejnenie štatistík, ktoré potvrdia, ako generálny prokurátor § 363 nadužíva, čo znamená, že zasahuje do väčšiny konaní na polícii dozorovaných prokurátormi a tieto ovplyvňuje nezákonným spôsobom.

Nikoho nemožno nútiť, aby vykonával vojenskú službu, ak je to v rozpore s jeho svedomím alebo náboženským vyznaním. Čl. 25 odsek 2 Ústavy.

30.01.2023

Mnohí ľudia si 27. januára 2023 pripomenuli Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Pripomienka tejto smutnej udalosti v roku 2023 sa diala v spoločenskej atmosfére nabitej pokrytectvom, kedy slová politikov plné falošnej ľútosti, ostali len rýchlou povinnou jazdou, pred ováciami organizovanými na počesť bohov vojny. Ich šialené volanie po vojne, krvi a zbrojení [...]

Nenechajme sa pomýliť falošnými prorokmi, majme sebaúctu a odmietnime politiku nenávisti

23.01.2023

Nadávanie na nás samých a napádanie sa navzájom, je ďalšou jedovatou pilulkou, ktorú nám ponúkajú tí, čo to s nami nemyslia dobre, a preto nie je rozumné, aby sme ju s chuťou hltali. Je veľmi smutné čítať a počúvať komentáre, ktoré označujú Slovákov za tupých, nevzdelaných, komentáre, v ktorých sa ich autor zveruje, že sa mu z toho chce grcať a podobné [...]

Páni veľkomožní nás zase urážajú, mali by sme im bozkávať ich urodzené ručičky

20.01.2023

Mnohých občanov opäť zaujal člen vlády, ktorej parlament vyslovil nedôveru, a minister , ktorý nedávno oznámil verejnosti, že okrem modrej knižky by mohla v jeho žilách prúdiť aj kvapka modrej krvi, nakoľko sa popýšil tým, že má urodzený pôvod. Pravdou je, že svojimi „vyberanými spôsobmi“, pri účinkovaní vo verejnom živote už dlhodobo ohuroval občanov [...]

Polícia / Policajná páska /

V obci Veľký Biel došlo v noci k vražde

04.02.2023 09:05

Obeťou je 44-ročná žena. Polícia uviedla, že ide o prvú vraždu v bratislavskom kraji v tomto roku.

Richard Sulík

Sulík: Matovič mal dodržať slovo, vláda by nepadla

04.02.2023 08:19

Ak by bol Igor Matovič dodržal slovo a doručil prezidentke svoju demisiu, vláda Eduarda Hegera vôbec nemusela padnúť, tvrdí Richard Sulík.

hranica, Berg, kontroly,

Rakúsko ukončí od pondelka kontroly na hraniciach so Slovenskom

04.02.2023 07:50

Rakúsko od pondelka ukončí kontroly na hranici so Slovenskom, uviedlo podľa agentúry APA rakúske ministerstvo vnútra.

Russia Ukraine War

ONLINE: Akú cenu má Bachmut? Pre Zelenského je to pevnosť, pre Putina kľúč k Donbasu

04.02.2023 07:00, aktualizované: 08:50

Prezident Zelenskyj vyzval Ukrajincov, aby nepoľavovali vo svojom odhodlaní čeliť okupantom: "Myslím si, že na začiatku našej vojny bol duch silnejší."

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 86055x
Priemerná čítanosť článkov: 2049x

Autor blogu

Kategórie