Založ si blog

To sa fakt všetci zbláznili ?

Médiá zopakovali svoje šialené tvrdenia o tom, že ktosi je obvinený z trestného činu, hoci ten, kto má byť obvinený, o tom ešte nevie.

Novinár sa dokonca opýtal na tlačovej besede osoby, ktorej obvinenie ešte doručené nebolo, aby sa k nemu vyjadril, lebo sa javí, že asi vie o čo ide.

Takéto prípady sa pravidelne opakujú za posledné roky besnenia orgánov činných v trestnom konaní spojeného s masívnymi únikmi z vyšetrovacích spisov.

K tomu, že špeciálnej prokuratúre hrozí zrušenie pre porušovanie zákonov a z vyšetrovacieho spisu, v ktorom vykonáva dozor, opäť dôjde k porušeniu zákona únikom informácií do médií, je ťažké zaujať racionálny postoj, pretože takéto konanie vyzerá tak nekompetentne a neprofesionálne, že sa za nich hanbia aj ich skalní fanúšikovia.

Ale doblbnutí z tejto exhibície opovrhovania zákonom zo strany niektorých orgánov činných v trestnom konaní a médií, sú aj tí, ktorí sa proti ich nezákonným praktikám bránia. ( Úsmevná bola otázka pána poslanca Šipoša na vypočutí kandidáta na vysoký post v polícii, či sa postará o to, aby o obvinení nevedeli skôr médiá ako sám obvinený, to fakt posilní právny štát. Nečudo, že to, že sa médiá o obvineniach, ani iných veciach zo spisu v štádiu prípravného konania, ale ani v štádiu konania pred súdom, okrem toho čoho odznie na pojednávaní, nemajú právo dozvedieť vôbec, v spoločenskej realite, keď celé Slovensko študuje a analyzuje dôkazy v určitých kauzách, pánovi poslancovi uniklo.)

Milí čitatelia, je dobré, aby sme si pripomenuli znenie § 33 Trestného poriadku „Toho, kto je podozrivý zo spáchania trestného činu, možno považovať za obvineného a použiť proti nemu prostriedky určené týmto zákonom proti obvinenému až vtedy, ak bolo proti nemu vznesené obvinenie.“

Podľa § 206 Trestného poriadku “ Ak je na podklade trestného oznámenia alebo zistených skutočností po začatí trestného stíhania dostatočne odôvodnený záver, že trestný čin spáchala určitá osoba, policajt bez meškania vydá uznesenie o vznesení obvinenia, ktoré ihneď oznámi obvinenému a doručí najneskôr do 48 hodín prokurátorovi“.

Vopred upozorňujem milé médiá, že žiadny z účelovo najatých „právnych expertov“, svojimi tvrdeniami nezmení fakt, že obvinenie sa človeku nevznáša doručením uznesenia médiám, ale obvinenému. Doručenie znamená, že obvinenie prevzal obvinený. Až týmto momentom je možné ho v právnom štáte považovať za obvineného.

S úžasom sledujem, ako slovenské médiá sprava – zľava vykrikujú na ľudí, že sú obvinení, stalo sa to v aj prípade viacerých sudcov, hoci týmto osobám ešte obvinenie doručené nebolo.

Treba jednoznačne konštatovať, že vypisovali a vykrikovali nepravdy, okrem toho, že sa podieľali a podieľajú na nezákonných únikoch zo spisov. To, že si pán vyšetrovateľ napíše obvinenie a pošle ho médiám vám ešte nedáva procesné postavenie obvineného. Tým sa stanete, až jeho prevzatím.

Taká miera nekompetentnosti aká sa tu predvádza je v skutku zarážajúca a človek nadobúda nie pocit, ale istotu, že sa všetci zbláznili.

Páni a peniaze od primitívneho a zbabelého národa vám nesmrdia ?

07.02.2024

Z rozhovoru Janky Žitnej s novinárom Adamom Valčekom dňa 5.2.2024, ktorý prvý zverejnil, že výpovede kajúcnikov nie sú pravdivé, ma okrem iného zaujalo jeho vyznanie, ktoré som ja pochopila tak, že po reakciách verejnosti na jeho novinársku prácu sa odmlčal, nie zo strachu, keď zistil, že po zverejnení týchto informácií ho začala sledovať polícia, ale preto, lebo bol [...]

Vybavený ústavný súd ?

20.01.2024

Nielen advokátov zaujali informácie, že jeden z kolegov sa mal pochváliť spôsobom, ktorý prenikol na verejnosť, že ústavný súd určite rozhodne podľa jeho predstáv, lebo mal hlavné slovo pri nominácii osôb na post sudcov ako poradca prezidentky. Bez ohľadu na to, či sú tieto informácie pravdivé alebo nie, takéto prípady samochvály v priebehu súdnych sporov, a potreby [...]

Po oživení kauzy Čistý deň sa máme pripraviť na vraždu novinára ?

17.01.2024

Ako advokátka narábam s rôznymi informáciami, ale stále verím, že v prostredí, v ktorom sa kladie určitý dôraz na ich kvalitu – teda spoľahlivosť. To v preklade znamená, že na to, čo sa dozviem, sa môžem spoľahnúť, že je faktom, na ktorý je možné sa odvolať aj v dôkaznej rovine, napríklad pred súdom. Napriek tomu, čo o sebe radi tvrdia Denník N, Denník Sme a [...]

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

gašpar tibor, gašpar pavol

Gašpar: Môj syn spĺňa predpoklady na šéfa SIS

25.02.2024 20:49

Poslanec Juraj Krúpa nevie, na základe čoho má Gašpar danosti a predpoklady byť šéfom SIS. "Je tam viac otáznikov ako odpovedí," povedal.

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 214974x
Priemerná čítanosť článkov: 2500x

Autor blogu

Kategórie