Založ si blog

Začína Veľká Trojka konečne úprimnú žurnalistiku ?

Verejnosť je konfrontovaná s odôvodnením uznesenia generálnej prokuratúry vo veci vznesenia obvinenia elitným vyšetrovateľom NAKA. Tieto osoby mali byť obvinené na základe dôkazov získaných z odposluchov nariadených súdom na podklade poznatkov od SIS, ak som medializované informácie pochopila správne.

Verejnosť zachytila veľký rozruch ústavných činiteľov, ktorí sa stretli v supertajných priestoroch v podivuhodnom formáte, kde nechýbal špeciálny prokurátor a hlava štátu, pričom stretnutie v podstate malo byť len takou pracovnou debatou. Trochu vážnejšie sa začalo javiť podľa informácií, ktoré sa poslanci dozvedeli za „zatvorenými dverami“ parlamentu.

Ako keby vyšetrovanie najviac „vykričaných“ káuz bolo založené na metóde kde bolo tam bolo, bol raz jeden ..atď. Šéf SIS si za to, že tieto poznatky dostal parlament a iní ústavní činitelia, zaslúžil úplne šetrné posadenie do väzby, s nevyhnutnou demonštráciou moci pred jeho rodinnými príslušníkmi a prirodzene maloletými deťmi, aby o tento kultúrny program elitného súboru nebol ukrátený. Keby ho prišli zatknúť dvaja páni v oblekoch, asi by ich napadol a pokúsil sa spasiť útekom.

Dôkazy zabezpečené SIS stačili sudcovi na to, aby nariadil použitie odposluchov rozhovorov určitých elitných vyšetrovateľov, tých najelitnejších z elitných. Na ich základe nielenže boli obvinení, ale boli vzatí aj do väzby na pár dní. Škandál. Sudca, ktorý si to dovolil, dnes už čelí trestnému stíhaniu za ohýbanie práva. Sudkyne odvolacieho súdu našťastie protizákonnosť napravili, poctivých vyšetrovateľov prepustili a na dôvažok upozornili, že to, čo sa na odposluchoch môže javiť ako nie celkom vhodná komunikácia, je bežný pracovný rozhovor. A vôbec. Netreba preceňovať dôkaznú silu nahrávok autentických rozhovorov kolegov pri ich pracovnom nasadení v prospech spravodlivosti. Tento argument v rozhodnutí súdu ocenia mnohí obhajcovia, ktorých klienti boli odsúdení výlučne na základe odposluchov. Konečne nové svetlo do problematiky.

Novinári veľkej trojky podporení redaktormi TV zdôrazňovali, že statoční policajti ani nemali byť obvinení. Nie je na to dôvod. Na obranu ligy spravodlivých vystúpila aj dobre informovaná hlava štátu, ktorá bola pri tajnom stretnutí a teda VIE, že páni sú čestní a statoční muži. Nikoho nemôže prekvapiť, že nielenže neboli postavení mimo službu, ale boli ešte aj povýšení. Všetci moji doterajší klienti, obvinení policajti, mimo službu postavení boli, ale nemali takých dobrých obhajcov ako elita elity.

Lenže 4.2. 2022 uzrelo svetlo sveta uznesenie generálnej prokuratúry, ktorá aj v reakcii na námietky krajských sudkýň, veľmi podrobne citovala obsah rozhovorov, a tak sme sa mohli pekne dozvedieť, že elitní vyšetrovatelia vedú v pracovnom čase plodné pracovné debaty neformálnym spôsobom o tom, ako vykonštruovať obvinenie na osoby skôr, než tieto osoby obvinia ich samých. A aká by to bola „švanda“, keby zobrali vyšetrovateľku inšpekcie o dve hodiny skôr, než inšpekcia zoberie ich. No fakt veľká sranda. Slovensko sa baví.

A tiež o tom, že podpálenie auta je celkom účinnou metódou na upútanie pozornosti a vylákanie človeka z domu. S tým nemožno nesúhlasiť. A ruku na srdce, kto z nás nemal niekedy chuť nakopnúť iného, napríklad aj na také alebo jemu podobné intímne miesto, aké spomína v rozhovoroch elita.

Celkom prirodzene, za peniaze daňových poplatníkov, v pracovných priestoroch, spomínajú aj politiku, pričom je normálne, že ak sa im podarí pozatvárať opozičných politikov, asi koalícii prekážať nebudú. Pri čítaní uznesenia generálnej prokuratúry čitateľa dojme, že si títo statoční muži vážia svojho ministra, ktorý s nimi zaobchádza ako s chránenou zverou a urobí na ich ochranu prvé – posledné. Že by tým chránil aj seba ? Veď ako z rozhovorov vyplýva, je ako každý správny minister, o všetkom dobre informovaný.

Proste celkom bežné veci v právnom štáte. Celkom bežné. Nestoja elite medzi médiami ani za zmienku.

Lebo vymýšľanie obvinení na osoby, ktoré by mohli vyšetriť to, že páchate trestnú činnosť, je neškodnou zábavkou polície v právnom štáte. Obzvlášť ak vaša trestná činnosť spočíva v tom, že chytáte a vymýšľate obvinenia ľuďom blízkym opozícii a to také, aby ste ich mohli trochu podrobiť mučeniu a neľudskému zaobchádzaniu, lebo potom sa im bude nielenže lepšie dobrovoľne priznávať k trestnej činnosti, ale ešte si spomenú aj na to, akú trestnú činnosť páchali aj významní opoziční politici. Prečo by sa o tom písalo. Koho už takéto neškodné zábavy polície zaujímajú.

Veď áno, pútavejšie sú krvavé titulky upozorňujúce na vypuknutie vojny, ktorá ešte nevypukla. Ale radšej skorej ako nikdy.

Kde sú šialené 90-te roky, kedy médiá narobili plno humbuku okolo vyšetrovateľa, ktorý sa tiež nepatrične snažil robiť si svoju robotu a prekážal vtedajšej vládnucej vrstve. Okolo neškodnej nahrávky neformálneho pracovného rozhovoru o tom, že nakopnutie človeka do určitého miesta je fajn metódou na elimináciu iniciatívnych jedincov, sa narobila celá mediálna hystéria. Ale dnes sme už v slobodnej spoločnosti a vládne tu konečne demokratická vláda, taká, akú Slovensko ešte nemalo.

Tí, ktorí sledujú spôsob, akým pracujú elitné médiá, sa dočkali vysoko nepravdepodobnej chvíle, že o takejto veci informujú pravdivo a úprimne, teda nijako.

Brilantná logika s akou ministri a niektorí poslanci národnej rady vyhodnotili motiváciu pre entuziazmus, s akým opozičný líder informuje o nezákonnostiach v trestných konaniach, ktorým má byť jeho strach z toho, že obvinení, väznení a psychicky (možno aj fyzicky) týraní ľudia by ho začali usvedčovať z trestnej činnosti, nepustí.

Veď človek, na ktorého bolo treba si trestnú činnosť vymyslieť, alebo aspoň dôkaznú núdzu vylepšiť dotvorenými dôkazmi, určite bude za svoje vykúpenie vedieť niečo povedať aj na iných, ktorých potrebujeme dostať do väzenia stoj čo stoj. Chýbajúce dôkazy dodajú trošku zatvorení a pomučení ľudia. Všetko ide ako po masle. Pexeso Veroniky nepustí. Ešte to, aby bola sklamaná.

Lenže objasňovanie toho, prečo opozičný líder tak nahlas poukazuje na zneužívanie práva, nevyvracia to najpodstatnejšie. A to je masívne a koordinované zneužívanie práva.

A dôkazmi zadokumentované páchanie trestnej činnosti zo strany policajtov a nielen ich.

Lebo rozprávky o pracovných rozhovoroch okrem poslancov národnej rady asi nepresvedčia nikoho.

P.S. Na nete nájdete aj takéto stránky Sila poškodzuje a poškodzuje mozog (wellnessalbertamag.com)

Alebo Spôsobuje amatérske boxovanie poškodenie mozgu? – eQuark.sk – portál pre popularizáciu vedy

Z dažďa pod odkvap ?

25.04.2024

Ešte pár slov k súdnej rade. Za mňa principiálne najpádnejší dôvod na odvolanie jej člena a už odvolaného predsedu je fakt, že bol ideovým otcom myšlienky legislatívnej zmeny, podľa ktorej je možné člena súdnej rady počas jeho mandátu odvolať kedykoľvek aj bez uvedenia dôvodu. Človek, ktorý bol schopný navrhnúť a presadiť takúto zmenu zákona ako politický [...]

Vás toto presvedčilo ?

24.04.2024

Súdna rada prijala dňa 17.4.2024 na svojom zasadnutí Uznesenie číslo 136/2024, ktorým v reakcii na tlačovú konferenciu predsedu vlády Slovenskej republiky a ministra spravodlivosti Slovenskej republiky konanú dňa 4. apríla 2024 https://www.youtube.com/watch?v=le-y7OangIg a súčasne aj na podklade iných verejných vyjadrení predstaviteľov výkonnej a zákonodarnej moci v tomto ako [...]

Cirkusanti

20.03.2024

Namiesto rešpektu k právu, jarmočné divadlá. Včerajšia tlačová konferencia prokurátorov špeciálnej prokuratúry potvrdila správnosť rozhodnutia o zrušení tohto spolitizovaného chápadla generálnej prokuratúry a aj správnosť rozhodnutia ústavného súdu, ktorý v tejto časti nepovažuje legislatívne aktivity za protiústavné. Znova ukázali hrubú neúctu k právnemu [...]

zlodej, krádež, lúpež, zlodeji, kradnutie

Fontána di Trevi aj Eiffelova veža. Pozrite si rebríček krajín, kde si treba dať najväčší pozor na vreckárov

18.05.2024 06:00

Britskí odborníci zostavili tzv. Európsky index vreckových krádeží. Pri ktorých turistických atrakciách sa najviac kradne?

Erik Kaliňák

Po atentáte na Fica čelia vyhrážkam koaliční poslanci aj minister. Viacerí majú sprísnený režim

18.05.2024 06:00

Vyhrážky smerovali aj na iných poslancov a ministrov.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: Zelenskyj: Absurdné, západ sa bojí porážky Ruska, ale nechce ani, aby prehrala Ukrajina

18.05.2024 06:00

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa posťažoval, že Západ Ukrajine zakazuje používať zbrane dodané Európou a Spojenými štátmi k úderom na ruské územie.

múzeum, Krupina

Mučiace nástroje lákajú masy ľudí. Procesy s bosorkami približujú v meste, v ktorom ich upálili desiatky

18.05.2024 06:00

Klietka, v ktorej upaľovali čarodejnice, dereš, drevený kôň a španielska čižma pribudli k lomihnátu či radlíku, teda k náčiniu používanom pri vyšetrovaniach stredovekými inkvizítormi v Krupine.

Viktória Hellenbart

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 232906x
Priemerná čítanosť článkov: 2559x

Autor blogu

Kategórie